SPOLEK 2/4

HOUPAČKA

AKCE

KONTAKT

― Multižánrový a charitativní festival ―

Multižánrový a charitativní festival „ H O U P A Č K A “  je stěžejním projektem spolku 2/4. První ročník tohoto v našem regionu ojedinělého projektu se uskutečnil již v roce 1998 a probíhal až do roku 2004.

 

V roce 2013 jsme se rozhodli obnovit jeho tradici a proběhl návrat festivalu s novou koncepcí. Již tato obnovená premiéra proběhla natolik úspěšně,  že v ní pokračujeme i nadále.

 

Festival se každoročně koná v malebném prostředí areálu statku „U Hamerníků“  ve Velešíně (20 km od Českých Budějovic).

 

 

> Houpačka 2015 video

> Houpačka 2014 video

― záměrem projektu je naplnění dvou hlavních cílů ―

1. Charitativní a integrační

Byla navázána spolupráce se spolkem METODĚJ, který zaštiťuje rodiny s dětmi se vzácným metabolickým onemocněním. Výtěžek ze vstupného, benefičního prodeje a finanční sbírky tak pokaždé putuje ke konkrétním „vzácným“ dětem a jejich rodin, které se nachází ve složité sociální situaci potřebují akutní pomoc. Za tyto prostředky jsou následně hrazeny kompenzační pomůcky, rehabilitační pobyty, speciální potravinové doplňky apod. V roce 2015 pomohl festival dvěma malým Adélkám částkou 65 672 Kč.

 

Festival dává, ale i příležitost dalším neziskovým organizacím, aby zde prezentovali svou činnost a dostali se tak do širšího povědomí. Např: Raná péče, Tyfloservis, Koníček o.p.s. a další

 

 

2. Kulturní

Soustředíme se na to, abychom návštěvníkům všech věkových kategorií nabídli pohled na kulturu i z jiné /alternativní/ strany, než je obecně poplatný a nabídnout i jinou volbu, než je prezentována v komerčních médiích. Chceme poukazovat na to, že se mezi nimi nachází projekty vysoké umělecké kvality, které si zaslouží zájem a obecenstvo. Představujeme alternativní hudební představení, exhibice nových sportovních odvětví, taneční vystoupení, performance, atrakce podporující fyzický i inteligenční rozvoj a další.

Galerie ▼

― dramaturgie festivalu ―

1. Benefiční běh

2 km dlouhá trať pro celou rodinu i zdravotně handicapované, kterou je možno absoluovat jakýmkoli bezmotorovým způsobem (kola, kočárky, invalidní vozíky, brusle, chůze apod). V roce 2015 bylo registrováno přes 200 účastníků.

2. Denní část

V celém areálu statku (dvůr, sál, sad, přilehlá louka, stodola), probíhají po celý den hudební vystoupení, prezentace, hry, atrakce, workshopy, exhibice, benefiční prodeje, soutěže a taneční vystoupení.

3. Večerní koncerty

V koncertní „stodole“ pro cca 500 návštěvníků, probíhá až do ranních hodin koncert těch nejlepších českých i zahraničních alternativních interpretů

 

 

 

Neváhejte nás kontaktovat

Submitting Form...

There was an error with your submission. Please try again.

 

Kamil Zeman | předseda Spolku 2/4

tel.: +420 606 148 544

 

 

Vaše jméno

Váš e-mail

Text vašeho e-mailu...